Чим запам’ятається мені січень

Яким же довгим здавався січень з його святами та снігами! А насправді — вжух! і нема :) Вирішила написати коротенькі підсумки про місяць у кращих традиціях блогерів (ну дуже імпонує мені ця рубрика), і показати фото з зимової прогулянки. І байдуже, що це вже середина лютого…

DSC02898

У “Чим запам’ятається мені <місяць>” буде підбірка усього, що мені сподобалося, вразило, було новим та про що хочеться розповісти. Категорії мабуть будуть трохи змінюватися, але поки розпочинаю з таких:

~ Відкриття місяця ~

Подкаст Desert Island Discs від BBC Radio 4
Британська радіостанція BBC Radio 4 завантажила для вільного прослуховування архівні випуски передачі Desert Island Discs починаючи з 1950х років. У ході передач гості, яких називають castaways (з англ. — людина, яку відкинуло морем на безлюдний острів після аварії корабля), вибирають 8 улюблених музичних композицій, які звучать у шоу. Оскільки гостей “відправляють на безлюдний острів”, їх питають про речі, які вони б з собою туди взяли — книжку (крім Біблії та збірника творів Шекспіра, які вже є на острові), та одну річ, яка буде там для них розкішшю. Ця річ не може бути живим об’єктом чи допомогти їм вибратися з острову.

Гостями передачі за десятки років були видатні та відомі особистості (здебільшого британські) — від кінозірок та письменників до професорів та політичних діячів. Я розпочала з двох передач 1981 року — розмова з Грейс Келлі (вона ж Princess Grace of Monaco) та з сестрою королеви Єлизавети II принцесою Маргарет (навіяно серіалом The Crown). Дуже пізнавально — дізналася багато нового про знаменитостей, які мені цікаві. А також змусило задуматися, які ж 8 композицій я б взяла з собою на острів?

~ Нове ~

Тефтелі та імбирні пряники
Я дуже хочу навчитися готувати багато різноманітних простих страв на щодень. У січні я розпочала з приготування тефтельок з рисом. Здавалося, що це складно і якось дуже вже по-дорослому, але ні — виявилося, що все максимально просто і швидко. Головне не лінуватися, а пробувати.

Також у перший місяць року вперше пекла і розмальовувала глазуррю з Настею імбирні пряники! Вийшли досить смачні, хоч і не такі пряні, як я уявляла. Плюс у тому, що вони довго зберігаються, то ж впродовж ще майже двох тижнів я щоранку відкривала свою круглу металеву коробочку з героями Peanuts, щоб поласувати солоденьким до кави.

DSC02864

~ Зустріч ~

Зустріч місяця — це відвідини дідуся на його 87-й день народження. Мій дідусь по професії вчитель фізики та математики, у нього дуже багато спогадів про дитинство, яке було геть непросте. Але незважаючи на всі життєві перипетії, він зберіг віру у краще та вміння бачити хороше. Я щоразу захоплююся його непереборним оптимізмом, якого зараз так усім нам бракує. Дуже надихає!

~ Подія ~

Портретна зйомка
Після довгого планування, ми таки здійснили свій задум з Мартою спробувати себе у фотографуванні портретів. Більше про це розповім у наступному пості.

DSC03051

~ Досягнення ~

Читання не художньої літератури
Поставила на цей рік для себе ціль прочитати 25 книжок і серед них хоча би 4 не художні. І от у січні взялася за “Фіолетову корову”, до якої ніяк не могла добратися. Вона мені не дуже сильно сподобалася, але це початок. А на фото надихаюча художня книжка, з якої я розпочала рік.

DSC02820

~ Враження місяця ~

Кіно La La Land
Мене настільки вразив цей фільм, що я декілька тижнів не могла заспокоїтися і пішла на нього в кіно вдруге. Стрічка дуже естетична, продумана, розважальна і водночас життєва, а саундтрек — вище всіх похвал.

А наостанок покажу тут фотографії з одного сніжного та сонячного січневого дня. Дуже хочеться, щоб таких прогулянок вдвох стало більше <3

DSC02867DSC02873DSC02924DSC02935DSC02894DSC02911DSC02914